Frezowanie, toczenie, kształtowanie.

Dzięki naszemu elastycznemu parkowi maszynowemu możemy w tani i szybki sposób realizować różnorodne projekty. Wykonujemy z dużym zaangażowaniem w sposób niezawodny zarówno duże, jak i małe serie produkcyjne. Nie bez powodu LEIBER znany jest na całym świecie jako kompetentny dostawca elementów i podzespołów z aluminium.

Do produkcji dużych serii stosujemy maszyny wielowrzecionowe z napędami liniowymi i połączone linie produkcyjne oraz szybkie pionowe centra obróbcze do elastycznych zastosowań. Obróbka odbywa się na maszynach z 4 lub 5 osiami.

W zależności od wielkości partii produkcyjnej elementy do obróbki są podawane ręcznie, w sposób częściowo lub całkowicie zautomatyzowany. Dzięki procesowi One-Piece-Flow czynności dodatkowe, takie jak mycie wysokociśnieniowe, okrawanie elektrochemiczne, mycie ultradźwiękowe lub czynności montażowe są wykonywane równoległe do czasu głównej produkcji.

Automatyczne maszyny z podwójnym wrzecionem z wymiennym stolikiem dla średnich i dużych zapotrzebowań rocznych (od 80 do 300 tys. sztuk rocznie). Przykład: jednostki sterujące do układów hydraulicznych (zapotrzebowanie roczne 100. 000 sztuk), elementy przekładni.
Robot ze zginanym ramieniem kończy obróbkę elementu, okrawa, myje, pakuje - i to w trakcie głównego czasu obróbki. Następnie robot wkłada kolejne elementy do obróbki. W ten sposób maszyna może stale pracować i jest tym samym optymalnie wykorzystywana.
Połączone klimatyzowane centra obróbcze dla dużych i średnich rocznych wielkości produkcyjnych (w zależności od stopnia złożoności kilkaset tysięcy elementów rocznie). Przykłady elementów: kołnierze do elementów typu „common-rail”, ze zintegrowanymi sterownikami (zapotrzebowanie roczne: milion sztuk), elementy hydrauliczne: wielkość zapotrzebowania rocznego: 200. 000 sztuk.